Zabiegi Retinolowe

Profesjonalne zabiegi retinolowe cechuje niesamowita skuteczność w odmładzaniu naskórka. Retinol zmiesza aktywność enzymów odpowiedzialnych za niszczenie kolagenu i elastyny, a dodatkowo skutecznie pobudzają skórę do ich produkcji. Niezależnie od swojej formy (retinol/retinal) świetnie wpływa na skóry trądzikowe. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiega zaskórnikom i niedoskonałościom. Jest także wielkim sprzymierzeńcem w walce o skórę z jednolitym kolorytem bez przebarwień.

W Skin Care dostępnych jest kilka zabiegów na bazie retinolu. Wszystkie zostały starannie wyselekcjonowane, aby przynosiły jedynie spektakularne efekty.

Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca o ponadprzeciętnej efektywności. Przyśpiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji. W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowym elementem zabiegu jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu. Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu. Czysta forma retinolu aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłycają się zmarszczki, a także następuje poprawa jędrności i elastyczności skóry. Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczornej już w pierwszym dniu po zabiegu. Jest to etap, w trakcie którego przebarwienia rozjaśniają się o 60–80%. Ponieważ głównym czynnikiem aktywującym powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, w trakcie kuracji i 2 tygodnie po jej zakończeniu należy bezwzględnie stosować SPF.

Wskazania:
– Hiperpigmentacja pochodzenia: hormonalnego,
posłonecznego, potrądzikowego
– Silna utrata jędrności i elastyczności skóry
– Silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

Rezultaty:
– Skóra zaczyna się złuszczać od 2. dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
– Znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry
– Poprawa jędrności i elastyczności
– Spłycenie linii i zmarszczek
– Wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

Częstotliwość:
– Seria: minimum 3 zabiegi co 28 dni, dwa razy w roku

Uwagi:
– Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być zmywana wodą ani preparatami do demakijażu do następnego dnia
– Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy) oraz ze skórą wrażliwą
– Retexture Serum stanowi nieodłączny element terapii rozjaśniania przebarwień i poprawy jędrności skóry, należy go wprowadzić już w pierwszym dniu po zabiegu. W zależności od typu wrażliwości skóry Retexture Serum przez pierwsze dwa tygodnie powinno być stosowane codziennie na noc lub co drugą noc. Aplikacja serum będzie powodować umiarkowane pieczenie i szczypanie skóry oraz zaczerwienienie. W przypadku mocnego podrażnienia należy wydłużyć czas między aplikacjami. Serum należy odstawić 4 dni przed kolejnym zabiegiem. W trakcie pierwszych dwóch tygodni stosowania Retexture Serum widoczne jest umiarkowane złuszczanie, naskórka i zaczerwienienie skóry. Jeżeli po 2 tygodniach stosowania Retexture Serum nadal jest widoczne 

Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również do skóry dojrzałej z oznakami fotostarzenia. Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry, gdyż jest bogaty w witaminę C (10%), B1, B2, B6, PP oraz K, a przede wszystkim w beta-karoten czyli prowitaminę A. Nowa procedura zabiegowa wzbogacona jest o koncentrat czystego retinolu w stężeniu 4%. Zarówno retinol jak i beta-karoten w wysokim stężeniu ulegają w skórze przemianom do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze, regulując pracę gruczołów łojowych i zmniejszając łojotok a przez to redukując tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za budowę nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach ujędrniających. W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy (10%), mlekowy(10%) oraz salicylowy (5%). W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg został dodatkowo wzmocniony przez kwas azelainowy (10%) oraz kwas kojowy (5%). Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych. Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka

 

Wskazania do zabiegu:

• skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
• krostki, grudki, zaskórniki
• błyszczenie się skóry
• rozszerzone pory
• tendencja do przebarwień pozapalnych

 

Rezultaty:

• mocne złuszczenie się skóry (skóra zaczyna złuszczać od drugiego dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa maksymalnie do 6 dni)
• silna regulacja pracy gruczołów łojowych, zniwelowanie efektu „świecenia się” skóry
• redukcja zmian ropnych, krost i zaskórników, obkurczenie ujść gruczołów łojowych
• mocne rozjaśnienie skóry, nadanie jej jednolitego kolorytu, zniwelowanie przebarwień pozapalnych i posłonecznych
• odmłodzenie skóry poprzez jej silną odbudowę

 

Jak często należy wykonywać peeling dyniowy i w jakiej porze roku?

Pełna terapia zabiegowa składa się z 6 zabiegów wykonywanych co 14 – 21 dni. Terapię można przeprowadzać dwa razy w roku, w okresie jesiennym oraz wczesnowiosennym. Po zakończeniu serii zabiegów, przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych, sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu.

Zabieg o szerokim spektrum działania anti-aging, redukujący przebarwienia i zmiany potrądzikowe, rozszerzone pory i zaskórniki. 

– 6% Retiboosting Complex zawiera opatentowany składnik aktywujący dla transformującego czynnika wzrostu beta (TGF-β) oraz retinol.  W skład kompleksu wchodzą ponadto: kwas mlekowy, witamina E, hydrolat z kwiatu pomarańczy oraz roślinne składniki rozjaśniającymi.
-Witamina C w połączeniu z kwasem ferulowym, mlekowym oraz niacymidem działa silnie antyoksydacyjnie i rozświetlająco. Ponadto neutralizuje reaktywne formy tlenu wytwarzane w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne i czynniki środowiskowe. Optymalnie skomponowany miks składników aktywnych natychmiast napina i rozświetla skórę.

Zabieg może być łączony z oczyszczaniem wodorowym i Dermapen 4.0 

Rezultaty:

-Redukcja zmarszczek i wzrost napięcia skóry
-Redukcja przebarwień i zmniejszenie poziomu melaniny
-Poprawa napięcia i elastyczności skóry
-Efekt liftingu
-Wyrównanie kolorytu i struktury skóry
-Redukcja zmian po niedoskonałościach (rozszerzone pory, zmiany potrądzikowe)

Badania:
Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu RETIBOOSTER with Retinol TGF Activator potwierdzone w badaniach aplikacyjnych i aparaturowych – Raport nr. 2020/11/0658-3a Dr Koziej Instytut Badań Kosmetyków.

-90 %zabieg rozjaśnia i rozświetla skórę
-80 %zwiększa napięcie i elastyczność skóry
-70 %zabieg ujędrnia i wygładza skórę
 

Retinol C Infusion Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych form witaminy A  i  C o  silnych właściwościach przeciwstarzeniowych i  ujędrniających. Zabieg rekomendowany jest dla skóry z  widocznymi oznakami starzenia jak utrata jędrności, zmarszczki, nierówna struktura oraz dla skóry dojrzałej skłonnej do rumienia i  teleangiektazji. Zabieg wykorzystuje retinoidy w postaci beta-karotenu pochodzenia dyniowego oraz czystego retinolu [4%], które silnie wpływają na proliferację nowych białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Retinoidy dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych oraz poprawiają strukturę i  koloryt naskórka. Zabieg dostarcza skórze silną dawkę niezbędnej do produkcji kolagenu witaminy C, w  postaci najbardziej czynnej biologicznie. Kwas L-askorbinowy [15%] został ustabilizowany i wzmocniony przez silny antyoksydant i substancję mającą zdolność naprawy DNA, czyli kwas ferulowy [1%]. Zabieg dodatkowo wprowadza do skóry najnowszy peptyd biomimetyczny okrzyknięty beziniekcyjnym wypełniaczem zmarszczek. Neodermyl® [1%] ma duży wpływu na syntezę kolagenu typu III, który wraz z wiekiem gwałtownie zanika. Zabieg działa na kilku płaszczyznach skóry, dlatego jego efektywność jest bardzo wysoka.

Wskazania:
– Zmarszczki i utrata jędrności na twarzy i szyi
– Utrata elastyczności
– Skóra z niedoskonałościami
– Skóra zmęczona i pozbawiona blasku
– Skóra naczyniowa skłonna do rumienia i teleangiektazji

Rezultaty:
– Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
– Silna poprawa struktury skóry
– Poprawa jędrności i elastyczności
– Spłycenie zmarszczek
– Poprawa kolorytu i zmniejszenie przebarwień naskórkowych

Częstotliwość:
– Seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku

Uwagi:
– Nie stosować u osób uczulonych na retinol i miód
– Peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja.